| BAZAR SHOP | ÚVOD | FORUM | LeMANS série | OSTRAVA Cup | TECHNIKA | RECENZE | REPORTÁŽE | VÝSLEDKY | GALERIE | OSTATNÍ | DOWNLOAD | ODKAZY | KONTAKT |

V Rychvaldu byly k vidění napínavé souboje

Minireportáž

2WDOpen

Královská kategorie 2WD Open přilákala na start 10 jezdců. Jak tomu bývá zvykem na všech halových závodech, právě pancary s širokými zadními koly a pohonem pouze zadní nápravy jsou to nejrychlejší, co momentálně mezi elektromodely RC startuje. Nejinak tomu bylo při závodě tentokrát, kdy nastupoval do rozjížděk jako hlavní favorit Pavel Rajdus, který na severu Moravy nenachází přemožitele. Jenže kraloval pouze do cíle první rozjížďky a potom se trápil s technickými problémy. Následující tři starty totiž skončili jeho odstoupením a tak měli šanci na vítězství i Libot Holub, který se snažil na Rajduse dotáhnout a Roman Krejčí, který ale začal ohrožovat první příčky až ve finálových jízdách. První finále se tak celé odehrálo v režii souboje Holub-Krejčí, když oba jezdci jezdili ve stínu za sebou, respektive jejich modely. Krejčí marně čekal na chybu vedoucího Holuba a musel se spokojit s druhým místem. Ve druhém finále se již jednoznačně prosadil Pavel Rajdus, když ostatním soupeřům nadělil jedno či více kol. Holub tentokrát bez problémů odrazil nápor Krejčího a dojel druhý. Přesto do třetí finálové závěreční jízdy vstupovali všichni tři jezdci s možností celkové vítězství. Nicméně Rajdus soupeřům ujížděl a Krejčí tentokrát předjel Holuba a vzdaloval se mu. Překvapení přišlo před koncem závodu, kdy byl Krejčí hlášen coby vedoucí jezdec, protože ve 26. kole si Rajdus zkrátil dráhu a minul smyčku a tím pádem se mu kolo nezapočítalo. Nakonec ale stejně Krejčího předjel a druhým vítězstvím potvrdil celkové prvenství před Holubem a Krejčím. Příjemným překvapením byl výkon obou závodnic, tedy Petry Vykydalové a Lucie Krejčí, na jejichž jízdě bylo vidět, že se závod od závodu zlepšují. Čtvrté místo bylo maximum, které mohl dosáhnout Tomáš Koudelka, který sází na podvozek Asso. Zatím hledá optimální nastavení, zde se několikrát převrátil kvůli přílišné adhezi a patrně málo tvrdému podvozku na zadní nápravě. Tradičně pěkně zajel i pátý Adámek. V B finále kraloval Rostislav Zapletal, který si poradil s matadorem Mílou Kotrabou, který vzpomínal, že se do RC závodů měřítek 1/10 až 1/12 vrátil letos po 17 letech. Martin Krejčí dojel osmý a celý den vlastně řešil nejrůznější problémy s ovladatelností svého Rothmans Porsche 962C. Zkoušel totiž v prvních rozjížďkách vůz dle pravidel LMP2, tedy s úzkými zadními koly pro plánovaný start v Holešově, kde se pojede Le Mans serie. Nakonec však raději použil široké pancarové mechy, ale zase se potrápil s převody… Pro zajímavost dodejmě, že první tři jezdci dokázali opakovaně jezdit časy pod 10 sekund, což se jezdcům jiných kategorí nepodařilo.

Formule 1

Mezi formulemi to bylo snad ještě zajímavější. Rozjížďky vyhrál překvapivě Pavel Mojžíšek, patron závodů RC na Ostravsku a jinak také majitel známé počítačové firmy Alfa Computer. Startoval zatím s podvozkem Tamiya F104Pro, ale snad není tajemstvím, že v nejbližších dnech očekává zásilku s podvozkem Corally F1 New Generation. V závodě sice ještě zvítězil v prvním finále, ale pak už promlouvali do celkového pořadí i další rychlí jezdci jako Štěpán Klohna, Roman Kavan a Pavel Rajdus. Nakonec mělo každé finále jiného vítěze. Kavan opět fascinoval svou strojově přesnou a rychlou stopou a patřilo mu také nejlepší kolo mezi formulemi. Ale nejlepší nájezd kol v cíli měl nakonec i celkový vítěz Štěpán Klohna ze stáje Savage.cz. Tento jezdec je známý zejména se svých velmi úspěšných startů v různých kategoriích offroad, ale jak je vidět, dokáže vyhrávat i mezi formulemi. Za Pavlem Rajdusem na pátém místě dojela sympatická a velmi dobře jedoucí Marie Szostková.

Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Reportáže  (Všechny články rubriky)

Článek publikován: 8.2.2011
Přečteno: 3576 x
Stránka aktualizována: 13.11.2012