| BAZAR SHOP | ÚVOD | FORUM | LeMANS série | OSTRAVA Cup | TECHNIKA | RECENZE | REPORTÁŽE | VÝSLEDKY | GALERIE | OSTATNÍ | DOWNLOAD | ODKAZY | KONTAKT |

 

V Holešově pokračovala Le Mans série

Reportáž

Další závod Le Mans série se jel 25. února společně s podnikemu Xray Nosram Challenge Morava v Holešově, kde měl svou premiéru přesně před rokem. Snad díky termínové kolizi s prestižními závody v Hrotovicích se sešlo na startu méně vozů než loni. Přesto nebyla nouze o atraktivní souboje v poli jezdců i na špici.

V současné době nejlepší jezdci kategorie 2WD si tento závod nenechali ujít. Od začátku kvalifikace se plnily role favoritů díky účasti Igora Vlahoviče s podvozkem Serpent, Broni Vykutila s Assem, který dominuje kategorii World GT v rámci Xray Challenge a dařilo se i mně, když jsem tradičně sázel na podvozek Corally. Chvíli se na prvním místě držel Igor, ale posléze jsem pokořil hranici 15 sekund na kolo a obsadil první místo na startovním roštu. Nutno říct, že tentokrát byla dráha opravdu velmi technická, o čemž svědčí právě dosahované časy na jedno kolo. Vzpomínám si, že se zde jezdívalo i pod 10 sekund, to bylo ale na krásně plynulé dráze. Podvozky Tamiya, které ještě před pár lety tvořily základ startovního pole se v dnešní době smrskly na pouhé tři vozy. V slabší kategorii placek vyhrál kvalifikaci Martin Krejčí před Romanem Štalmachem a bylo jasné, že mezi těmito dvěma jezdci se bude rozhodovat. Zajímavé souboje jsou tradičně k vidění i ve skupině GT, kde soupeře překvapoval mladičký a drobný jezdec zvučného jména Filip Rajdus, který ovládl kvalifikaci před favorizovanými jezdci z Orlové, Janem Košíkem a Rostislavem Kušem.

Ačkoliv se jezdci na prvních místech až tak moc neměnili, bylo jasné, že je špička velmi vyrovnaná. Závod se tentokrát jel na celkem pět finálových jízd, přičemž každá trvala 6 minut, aby se splnila minimální délka závodu Le Mans série, která je stanovena na 30 minut. V první pětině závodu jsem mohl být nejšťastnější já, ačkoliv po 6 minutách ztrácel výborný Igor Vlahovič pouze 3 sekundy a Bronislav Vvykutil dostal nakonec naděleno jedno necelé kolo. V LMP2 si vedl nejlépe opět Martin Krejčí, ale ke konci jízdy měl nešťastnou havárii a jeho vůz přestal otáčet. Ztratil tak dvě kola na Štalmacha a nezbývalo mu, než se pokusit v dalších jízdách soupeře pronásledovat. Naopak mezi gétéčky se opět dařilo Filipovi Rajdusovi, který dokázal soupeřům naložit jeden okruh k dobru.

Druhé finále bylo ještě zajímavější na špici. Po počátečních soubojích mezi mnou a Igorem došlo ke kontaktu, čehož využil Bronislav a ujal se vedení, které přes veškerou snahu soupeřů udržel výbornou jízdou až do cíle. Nakonec tato trojice projela cílem v rozmezí 4 sekund v jednom kole. Opět se tak uplatnily podvozky jiných značek, než Xray, který zde v minulosti kraloval. V dalších skupinách se pokračovalo obdobně, jako v úvodu závodu a Filip Rajdus si zvyšoval svůj náskok.

V dalších jízdách se bohužel Vykutilovi nepodařilo navázat na dobře rozjeté druhé finále a souboj o absolutní vítězství se tak zúžil mezi mne a Igora Vlahoviče. Zůstávali jsme spolu stále v jednom kole, až poslední finále, kdy jsem měl optimálně nastavený podvozek s ohledem na rychle ubývající mechová kola, přineslo trochu zvrat, když se mi podařilo najet o kolo více, než jsme jezdili do té doby. Dokonce i čas na jedno kolo jsem v posledním finále stlačil pod 14 sekund a vytvořil tak rekord celého mítinku. Zajímavý souboj ještě sváděl Miroslav Dolanský s Bronislavem Vykutilem. Nakonec byl třetí zaslouženě Vykutil, ale jezdce dělilo pouhých šest vteřin po půl hodině závodu. Roman Štalmach nakonec udržel dvoukolový náskok na Martina Krejčího ve skupině LMP2. A rovněž Filip Rajdus přes neustále zrychlujícího Rostislava kuše zvítězil ve skupině GT a ujal se i celkového vedení v rámci hodnocení této skupiny v šampionátu.

Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Reportáže  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 8.3.2012
Přečteno: 2490 x
Stránka aktualizována: 4.12.2012

Související články:Příští závod Le Mans

stránky seriálu: přihláška
seznam přihlášených
Pořadí LMS 2012
propozice LMS 2012

Doporučujeme

copyright 2009 Roman&Tomáš
TOPlist